Jdi na obsah Jdi na menu
 


VZ přípravek - 29.9.2015

2. 10. 2015

Závodníci se představili se v běhu na 300m, který se v přípravkové kategorii vyskytuje na závodech jen ojediněle a byli jsme zvědaví, jaké pocity a zkušenosti si děti z této vzdálenosti odnesou, dále ve sprintu na 60m a skoku do dálky. Štěpán Maléř absolvoval svůj první trojboj atletické školky.

Hned první disciplínou v časovém pořadu byla již zmiňovaná třístovka dívek. Všechna naše děvčata byla nasazena do jednoho rozběhu a tak jsme nevěděli, kam dřív koukat :).

Anetka si doběhla pro stříbrnou medaili ve skvělém čase 50,33!, stíhána mocně finišující Simčou (bronz!), Ajkou, Míšou a Libuškou. Simča s Ajkou založily velice solidní základní osobáky, Libuška se zlepšila o celé 3 sekundy oproti předchozí třístovce a Míša dokonce o 6 sekund!

Po děvčatech nastoupili na stejnou trať kluci. Také oni zaznamenali velká zlepšení průměrně o 5 sekund! Kirill si svým dlouhým a uvolněným krokem doběhl pro bronz v čase přesně o 5 sekund lepším, než byl jeho předchozí osobák – 50,58s!, pronásledován Danem Červenkou a Honzou Šikýřem, kteří na dráze odevzdali také maximum. Fíla Pechar s Martinem Metelkou se zas nenechali rozhodit pozdním příchodem na start :-), když si střihli, dá se říct, místo třístovky čtvrtku, kdy se na start dostavili po stometrovém sprintu z protilehlé rovinky. Závod i přes to rozběhli jako chlapi, což nám udělalo velikou radost!

Na 60-metrovém sprintu si pro pěkný výkon 10,13 do cíle doběhl Filip Kasan. Představil se taky ve skoku dalekém, který byl měřený z místa odrazu. V něm doplachtil na skvělých 342cm – doufáme, že se tento výkon podaří obhájit i v „normálně“ měřených závodech z prkna ;-). Na dálce doskočil těsně za Filipa v osobáku 337cm Dan, následovaný Martinem Metelkou a Fílou Pecharem, kteří pěkně natrénovali na závody přípravek příští čtvrtek na Slavii.

V kategorii atletická školka nastoupil náš benjamínek Štěpán Maléř. Vysoutěžil stříbro, když absolvoval tři sice netradiční ale nikoliv nezajímavé disciplíny: z místa skočil parádních 160cm!, medicinbalem hodil daleko přes 6m! (6,75m) a mezi překážkami prokličkoval za 11,13s.

Všem závodníkům děkujeme za bojovnost a nadšení s jakým závodili a věříme, že si závody užily tak, jako my ;-).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář