Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. závod: Běh o pohár starosty aneb Běh za Újezdskou sovou

20. 5. 2013

Předposlední květnová neděle patřila v klánovickém lesoparku běžcům. Školní sportovní klub Újezd nad Lesy zde pořádal již osmý ročník závodu Běh o pohár starosty aneb Běh za újezdskou sovou. V předchozích ročnících závod občas zápolil s nepřízní počasí. Pořadatelé již zažili celodenní liják, zimu a vítr, přeháňky, ale tentokrát svatý Petr předvedl svou nejvlídnější tvář. Teplé a slunečné počasí připravilo běžcům téměř ideální podmínky. Nebýt místy bláto a několik kaluží, nikdo by neuvěřil, že předchozí den lilo jako z konve. Závod si za svoji krátkou historii vybudoval výbornou pověst a tak není divu, že přilákal rekordní závodnickou i diváckou účast. „Tak obrovský zájem předčil naše nejodvážnější představy. Startovní kancelář ve špičce stěží zvládala nápor malých závodníků. Pro příští rok ji budeme muset posílit,“ určitě přejdeme i na přihlašování předem po internetu, hledala na vydařené akci chybičky ředitelka závodu Zuzana Olšanová.  S účastí téměř 500 závodníků nepočítal opravdu nikdo ani ve nejodvážnějších odhadech.

Zvláště při běhu nejmenších dětí praskaly lesní cesty ve švech. Mnozí malí závodníci absolvovali svůj první běžecký závod v životě, povzbuzováni svými rodinnými podpůrnými týmy. Malí vítězové a vítězky předvedli výborné výkony, ale s prázdnou neodcházelo žádné ze závodících dětí. Pořadatelé měli odměnu úplně pro všechny. Zdálo se, že někteří rodiče prožívají závodní premiéru svých ratolestí více, než sami malí závodníci.

O tom, že zájem o běh neustále sílí, svědčila rekordně vysoká účast v Běhu pro radost. V kategoriích, určených pro zkušené závodníky, jsme byli svědky výborných běžeckých výkonů a dramatických soubojů na cílové čáře. Když k dokreslení atmosféry doplníme občerstvení zdarma pro všechny, spolehlivě fungující výsledkový servis, hodnotné ceny od sponzorů pro nejlepší a drobný suvenýr pro všechny doběhnuvší, není divu, že jak běžci, tak početní diváci, odcházeli domů spokojeni. Pořadatelé již prý spřádají plány na příští ročník.

Kompletní výsledky na: http://www.behej.com/media/files/vysledky/Výsleky%20Sova%202013.xls?Modify=1368991919

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky...

(Ondra, 25. 5. 2013 12:16)

...za upřesnění nevšiml jsem si toho druhého běhu asi- už by mělo být vše opraveno :)

upřesnění

(Ilona Fábry, 25. 5. 2013 11:44)

Musím upřesnit, že Ondra byl celkově na 10 místě (závod byl z důvodu velkého počtu přihlášených rozdělen na 2 běhy) a získal tak do poháru 1 bod a posunul se tím na celkové 10 místo - které se bude v podzimní části sezóny snažit udržet. Kluků běhá každý závod přes 40 a jsou rychlí jako střely :-).