Jdi na obsah Jdi na menu
 


Olympijský pomocník

14. 1. 2014

Tipovací pomocník!

(Informace jsou aktuální k 13.1.2014)
 
1)2)3)Na minulých Olympijských hrách ve Vancouveru 2010 získala Česká republika celkem 6 cenných kovů. Dvě zlaté a čtyři bronzové medaile. Celkově v pořadí národů jsme obsadili 14. místo. Jak to dopadne letos?
 
4) Ve Vancouveru 2010 vyhrála medailové pořadí národů domácí Kanada.
 
5) Do komise sportovců MOV se budou volit 2 noví členové, kteří ale nesmějí být ze stejného odvětví! Kandidáti jsou:
·                    Didier Cuche (alpské lyžování)
·                    Tanja Poutiainenová (alpské lyžování)
·                    Ana Jelušičová (alpské lyžování)
·                    Daniel Albrecht (alpské lyžování)
·                    Šárka Strachová (alpské lyžování)
·                    Ole Einar Björndalen (biatlon)
·                    Darya Domracheva (biatlon)
·                    Hayley Wickenheiserová (hokej)
·                    Pietro Piller-Cottrer (klasické lyžování)
 
6) Na zahajujícím ceremoniálu ponese českou vlajku Šárka Strachová. Na minulé olympiádě jí nesl na zahajovacím ceremoniálu Jaromír Jágr a na závěrečném Martina Sáblíková.
 
7) Ole Einar Björndalen má na svém kontě úctyhodnou sbírku 11 olympijských medailí
       (6 zlatých, 4 stříbrné a 1 bronzovou). Přidá k nim další dvě, aby překonal legendárního běžce na lyžích Bjorna Dähliho?
8) Gabriela Soukalová v letošním ročníku SP válí a je nejlepší ženou celkového hodnocení SP. Povede se jí potvrdit výborné výsledky, kterých dosahuje v sezóně, i v olympijském závodě?
 
9) Ondřej Moravec je českou biatlonovou jedničkou a v každém závodě může atakovat stupně vítězů, povede se mu to také v Soči?
 
10) Čeští biatlonisté nezískali na předešlých 5 Olympijských hrách dosud žádnou medaili. Podaří se jim vylepšit zatím nejlepší výsledek- 4.místo Ivana Masařka z Nagana 1998?
 
11) Maritt Björgen má ve své sbírce už sedm cenných kovů ze závodů pod pěti kruhy (3 zlaté, 3 stříbrné, 1 bronzovou). Přidá letos další? A kolik jich bude? V letošním ročníku SP si připsala na své konto už sedm umístění na stupních vítězů. Na Olympijských tratích ji čeká nejspíš šest startů.
 
12) Peter Northug držitel čtyř olympijských medailí (2 zlaté, 1 stříbrná, 1 bronzová) nabírá před Olympiádou skvělou formu. V letošním ročníku SP dokázal už vyhrát a v prestižním Tour de Ski obsadil čtvrté místo. V Soči bude určitě velmi silný. Dokáže  i zde rozšířit svou medailovou sbírku? Na Olympijských tratích ho čeká nejspíš šest startů.
 
13) Eva Vrabcová-Nývltová zažívá životní sezonu. Prestižní seriál - Tour de Ski dokončila na skvělém osmém místě a v průběžném hodnocení Světového poháru jí patří krásná 12 pozice. Bude také v Soči pokračovat ve skvělých výsledcích?
 
 14) Lukáš Bauer dlouhodobě nejlepší český běžec na lyžích je připraven na svou poslední Olympiádu. Na programu je „jeho“ 15km trať intervalově klasicky, na které dokázal v minulosti sbírat medaile, jak na Olympijských hrách, tak i na Mistrovství světa. Povede se mu to i při jeho derniéře?
 
15) Letošní pořadí ve Světovém poháru:
·        26.místo Jan Matura
·        30.místo Jakub Janda
·        49.místo Lukáš Hlava
·        49.místo Antonín Hájek
 
16) Na minulých Olympijských hrách skončili čeští skokané na sedmé pozici v soutěži    družstev.
 
17) Miroslav Dvořák aktuálně nejlepší český sdruženář má za sebou skvělé výsledky. V aktuálním ročníku SP dokázal už dvakrát vybojovat třetí příčku a v celkovém hodnocení SP mu patří 12. pozice. Potvrdí své kvality i v Soči?
 
18) Martina Sáblíková získala na minulé Olympiádě dvě zlaté medaile (3000m a 5000m) a   bronz (1500m). Má co obhajovat a do závodů vstoupí jako vedoucí žena Světového poháru na dlouhých tratí. V letošní sezóně už zvládla vybojovat bronzovou medaili na Mistrovství Evropy ve vícebojích.
 
19) Kateřina Novotná dlouhodobě nejúspěšnější závodnice v Short tracku. Mistryně Evropy ve víceboji z roku 2010. Její nejlepší umístění na Olympijských hrách je 6. místo na 500m z Turína 2006. Jak se jí bude dařit letos?
 
20) Tomáš Verner nebo Michal Březina. Oba kvalitní čeští krasobruslaři mají šanci na    výrazný úspěch.
·                    Tomáš Verner -      Mistrovství Evropy (1 zlatá, 1stříbrná, 1bronzová)
                                     Mistrovství světa ( 2x 4.místo)
                                     Olympijské hry (18. a 19. místo)
·                    Michal Březina -    Mistrovství Evropy (1 bronzová)
                                     Mistrovství světa ( 2x 4.místo)
                                     Olympijské hry (10. místo)
 Kdo z nich bude v olympijském závodě lepší?
 
21) Eva Samková velká naděje české výpravy pro Soči. Jakou jízdu tam předvede a bude to stačit třeba i na medaili? Eva Samková je v průběžném hodnocení SP na 3. místě a v letošní sezoně už závod SP dokázala dvakrát vyhrát.
 
22) Šárka Pančochová se představí ve dvou závodech: Slopestyle a U-rampa. Ve   Slopestylu je ve SP na průběžné druhé příčce a na U- rampě také! Potvrdí to i v Soči?
 
 23) Ester Ledecká  slalomářka, která drží ve světovém poháru průběžnou pátou příčku a pravidelně útočí na stupně vítězů, vyjde jí to na Olympiádě?
 
24) Tomáš Kraus, český závodník ve skikrosu, je dvojnásobným mistrem světa a dvojnásobným vítězem Světového poháru v této nevyzpytatelné disciplíně. Na minulých Olympijských hrách ve Vancouveru skončil na 11. místě, jak se mu bude dařit letos?
 
25) Ondřej Bank- dlouhodobě nejlepší český sjezdař. Ve kterém závodě bude letos nejúspěšnější? sjezd? kombinace? Super-G?
 
26) Šárka Strachová roz. Záhrobská vybojovala na minulých hrách bronz ve slalomu. V její sbírce je také kompletní sada medailí z Mistrovství světa (1 zlatá, 1 stříbrná, 1 bronzová) V letošním ročníku SP se ve slalomu pohybuje na 22. pozici. Vyjde české vlajkonošce závod v Soči?
 
27) Aksel Lund Svindal v letošním roce naprosto dominuje svahům. Letošní ročník SP vede s obrovským náskokem a očekává se, že rozšíří sbírku olympijských kovů. Zatím má tři (1 zlato, 1, stříbro, 1 bronz).
 
28) Nikola Sudová se bude snažit vybojovat medaili mezi boulemi. Má už stříbro a bronz z Mistrovství světa, ale na olympijský úspěch stále čeká. Jejím nejlepším umístěním je 6. místo z Turína 2006 a na svém kontě má i 16. místo z Vancouveru 2010, kde startovala zraněná- prolomí vše v Soči?
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář